SEKCJA KOLARSKA

Jesteśmy grupą ludzi, dla których kolarstwo jest największą pasją i sposobem na osiąganie celów w duchu sportowej rywalizacji. Emocjonujemy się tą dyscypliną, czego najlepszym wyrazem jest udział w zawodach na terenie całego kraju. Reprezentujemy klub, który swoje początki zawdzięcza właśnie kolarstwu.

Po wielu latach nieobecności kolarstwo wraca do Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów. powracamy z nowymi siłami, by z niesłabnącym zapałem zarażać ludzi kolarską pasją. W sezonie 2015/2016 reprezentowaliśmy barwy amatorskiej grupy GTW Pabianice, którą stworzyliśmy, by wspólnie trenować i motywować się do walki. Zaowocowało to wieloma sukcesami. Nasi zawodnicy stanęli na starcie 28 wyścigów i maratonów szosowych, co dało łącznie 22 miejsca na podium oraz dwie kwalifikacje do oficjalnych Mistrzostw Świata Masters 2017 we francuskim Albi.

W 2017 roku nasze ambicje są jeszcze większe, dlatego postanowiliśmy reaktywować – uśpioną nieco – sekcję kolarską klubu. Pomysł zrodził się w 2016 roku, kiedy to Pabianickie Towarzystwo Cyklistów obchodziło 110 – lecie istnienia. Zainspirowało nas to, i jednocześnie zaciekawiło, czemu klub, którego historia rozpoczęła się od rowerów, jest kolarskim tylko z nazwy. Okazało się, że sekcja została zawieszona przed wieloma laty z powodu braku zainteresowania. Obecnie w naszym mieście sporty rowerowe mają się świetnie. Pomysł reaktywacji naszej sekcji spotkał się z przychylnością zarządu klubu i tak oto jesteśmy!

Nasza drużyna to ludzie w różnym wieku. Wśród nas są zarówno zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rowerem szosowym, jak i tacy, którzy mają za sobą solidnie przepracowane lata i swoim doświadczeniem dzielą się z całą grupą. Bierzemy udział nie tylko w wyścigach i maratonach. Zdarza nam się czasem dla przyjemności pojechać do lasu czy też zorganizować rajd po okolicznych drogach.

Nasze plany na kolarski sezon są ukierunkowane na udział w zawodach w całym kraju. Pomogą nam w tym nasi sponsorzy: Sklepy Rowerowe Alpina oraz sklep internetowy z odzieżą – cottonzone.pl.

Zapraszamy zainteresowanych na wspólne treningi, spotykamy się w każdą niedzielę o 10 na krańcówce autobusowej przy ul. Waltera Jankego. Preferujemy rowery szosowe, ale górale są również mile widziani – każdy znajdzie coś dla siebie

Jednocześnie prosimy o rozsądek i jazdę w kasku!

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Archiwa

    Kategorie

    Meta